Stranka o Všem

Čuste

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

C.R

Životopis pro mě nejlepšího hráče na světě

Narodil se 5.února 1985 Madeira,Portugalsko

Výška:184cm

Váha:74kg

Cristiano
Momentálně nejlepší střelec FA Pramier League

C

Přednosti:Rychlost, vynikající technika, výborný přehled o hře, hlavičkování, přímé kopy, nadýchané centry.

Úspěchy:mistr Portugalska 2003, vítěz Anglického poháru 2004, vicemistr evropy 2004, nejlepší záložník Champions League 2006

Pochází z velmi chudé rodiny. Ve 13 letech ho koupil Sporting Lisabon jako velmi talentovaného hráče za 1500 liber.

Na mistrovství Evropy v Lichtenštejnsku Cristiano Ronaldo hrál za Portugalskou reprezentaci U19 a už tam ho sledoval trenér Manchesteru Sir Alex Ferguson a po dohodě koupil Ronalda za 12 240 000 liber.

V Manchesteru dostal číslo 7 po Davidu Beckhamovi, což pro něj byla velká čest, protože před ním toto číslo nosili opory Manchesteru jako například George Best, Boby Robson, Eric Cantona a také David Beckham.

Ronaldo si odbyl svou premiéru v dresu "Ďáblů" proti Boltonu kde byl u 2 branek Manchesteru, na 1. přihrál a u 2. rozjel celou akci krásnou dlouhou přihrávkou na Ryana Gigse.

Ronaldo je v Manchesteru spokojen avšak bulváry psali o tom, že se C.Ronaldovi v Manchesteru nelíbí a že by chtěl přestoupit do nějakého klubu ze Španělské Primera Division.

cristiano 7

Ronaldo všechny spekulace odvrátil tím, že prodloužil smlouvu s Ďábly do roku 2010 a veřejně prohlásil, že za Manchester se mu hraje dobře a momentálně jsou silnější než Chelsea a zbytek klubů v FA Premier League.

 

 
Copyright @ Jiří Košťálek